W ramach akcji „Śniadanie Daje Moc” uczniowie klas pierwszych przygotowali kolorowe i zdrowe kanapki. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia. Wspólne śniadanie było dla dzieci świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Aktualności
Archiwum Aktualności
"Śniadanie daje moc"
- 17
Apel podsumowujący XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dziś odbył się apel podsumowujący XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na którym zostały wręczone nagrody wszystkim wyróżnionym uczniom.
Gratulujemy zwycięzcom.
8
104 rocznica odzyskania Niepodległości
W szkole wiele się działo! W czwartek 10 listopada z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie przygotowali plakaty na wystawę okolicznościową, rozdawali kotyliony przygotowane pod czujnym okiem Pani od plastyki. Równo o godzinie 11.11 dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor odśpiewali hymn Polski, a podczas zajęć z historii śpiewali pieśni patriotyczne. Wspólnie radowali się z nadchodzącego święta!
J.Oleksik, I.Szpon
22
Akcja "Szkoła Pamięta" w klasie 1A i 1B
W ramach akcji „SZKOŁA PAMIĘTA” uczniowie z klasy 1 A i 1 B obejrzeli przedstawienie pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśnili dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Uczniowie dowiedzieli się również co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami.
21
Uroczyste Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Coroczną tradycją jest udział w dniu 11 listopada reprezentacji szkoły i Pani Dyrektor Beaty Wierzby w obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Matematyka w praktyce
Uczniowie klas 4 zastosowali matematykę w praktyce. Różnymi przyrządami do pomiarów i stopami zmierzyli różne przedmioty w Sali od matematyki i długość korytarza w szatni.
Wolontariat w pierwszych krokach
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Szczecińskie Stowarzyszenie POLITES pt. "Młody Wolontariusz". Warsztaty prowadzone przez p. Martynę były bardzo ciekawe i zajmujące - uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat, jakie są aspekty prawne wolontariatu, kim jest wolontariusz.
Warsztaty pomogły uczniom ugruntować już posiadaną wiedzę i otworzyć się na nowe możliwości.
Agata Kucharczyk- Pyrzyńska i Ewa Lipska-Szymańska15
Poznajemy różne jednostki monetarne, kształty monet i banknotów
Dzięki uprzejmości czwórki Uczniów i Rodziców klasy 4c mieliśmy mozliwość poznania walut z różnych części świata.
#NiezwykłaMatematyka
Historia Polski w teraźniejszości
Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości - gościł w naszej szkole przedstawiciel Wojska Polskiego st. szer. Adam Gajczyk. Opowiadał o Błękitnej Armii Hallera i o 12 Brygadzie Zmechanizowanej im.gen. broni Józefa Hallera. Podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie klas czwartych mieli okazję poznać i przymierzyć ekwipunek wojskowy.
I. Szpon
47
Akcja "Szkoła Pamięta"
"Szkoła Pamięta" uczniowie klasy 8a i 6b na lekcji historii wspominali Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Miłym dodatkiem były gry historyczne które opowiadały o naszych Bohaterach. I.Szpon
7
Akcja "SZKOŁA PAMIĘTA"
W ramach akcji "SZKOŁA PAMIĘTA" uczniowie klasy IVA i IVC przygotowali wspomnienia o naszych bohaterach narodowych.
Prezentowali ich losy w formie plakatów, opowiadań, wspomnień zapisanych w utworach epickich i lirycznych.Bożena Makowska-Janusz
Aktywny listopad w Samorządzie Uczniowskim
- Uwaga ‼️Ależ się będzie działo w listopadzie w naszej szkole 📆👍
Propozycje Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu:
Święto Latawca
Na lotnisku w Szczecinie dnia 1.10.2022 odbyło się „Święto Latawca”. Uczniowie Marcel Kulikowski, Filip Kulikowski i Jan Grelus reprezentowali nasza szkole. Wykonali własnoręcznie latawce, które wznosiły się bardzo wysoko.
Zajęcia edukacyjne klasy pierwsze - "Nie taki prąd straszny"- ENEA
„Nie taki prąd straszny”- ENEA. Klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych podczas, których dowiedziały się co to jest prąd i jak powstaje oraz jak promować nawyk oszczędzania energii od najmłodszych lat.
23
Zajęcia z programowania w naszej szkole dla klas 1-3 ruszyły!
- Dzięki zestawom Lego Spike Essential zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości dzieci uczą się programowania poprzez zabawę.Aleksandra Rachuta
Klasy 6 w Pleciudze
W ramach projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klas 6 mieli przyjemność uczestniczyć w prapremierze sztuki "Nienauczalni" w szczecińskiej Pleciudze.
Wyniki konkursów - XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- W dniach 3 października - 7 października na terenie szkoły odbywyły się różne aktywności w ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Klasy 4B oraz 4C - pierwsze wspólne wyjście za nami !
Dzisiaj udało nam się zestawić przeszłość z teraźniejszością, dzięki wizycie w Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego.
Najbardziej podobały nam się interaktywne prezentacje, film przedstawiający przedwojenny Szczecin oraz liczne eksponaty rozwijające wyobraźnię. Byliśmy pod wrażeniem kiedy zobaczyliśmy nasze zniszczone wojną miasto. Niektórzy stworzyli nawet swoje
własne fotorelacje.
Uczniom została przybliżona instytucja muzeum, jej cele oraz zasady funkcjonowania. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w muzeum, dzięki której rozwinęliśmy wiedzę o przeszłości Szczecina i regionu. Niektóre zabytki naszego miasta udało nam się zobaczyć na żywo podczas spaceru – Pomnik Ofiar Grudnia 1970 na placu Solidarności, Katedrę św. Jakuba, liczne pomniki czy Ujeżdżalnię Książęcą. Sprawdzaliśmy godzinę na zegarze słonecznym, podziwialiśmy Filharmonię, wstąpiliśmy na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich.Wyjście zakończyliśmy słodkim akcentem. Pogoda i humory dopisały!
Z pewnością będziemy dalej rozwijać dociekliwość poznawczą oraz budować poczucie identyfikacji z naszą małą ojczyzną.
„Byliśmy, jesteśmy, będziemy”
Wychowawczynie klas 4B i 4C
Izabella Szpon oraz Karolina Urbaniak22
Międzynarodowy projekt edukacyjny - Z kulturą mi do twarzy
- W bieżącym roku szkolnym klasy:
- 1a z p. Urszulą Szczupak - Kawecką,
- 1b z p. Dorotą Zając,
- 2a z p. Aleksandrą Rachutą,
- 4c z p. Karoliną Urbaniak,
- 5a z p. Julitą Oleksik,
- 5b z p. Karoliną Medyńska,
- 6b wraz z koordynatorką p. Joanną Michalak biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym, którego cele i założenia zgodne są z polityką oświatową państwa i przedstawione są na plakacie.
O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco w dokumentacji fotograficznej.
"Dzień Chłopaka" w klasach pierwszych
Z okazji „Dnia Chłopaka” uczniowie klas pierwszych wybrali się do kina na seans filmowy pt. „TEDI i szmaragdowa tablica”. Była to doskonała okazja do integracji dzieci i wzmocnienia więzi koleżeńskiej, kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu publicznego.
8